Tipy pre návrat do školy

Tipy pre návrat do školy

Nič iba nekončí a nezačína. Medzi každým začiatkom a koncom je prechodné obdobie alebo inak povedané, obdobie, kedy si na zmenu zvykáme. Toto obdobie nemá nikto rád, pretože nie je jednoduché. Prechodné obdobie, v ktorom si na zmenu zvykáme, je potrebné akceptovať a dopriať si naň dostatok času.

Prečo o tom píšem? Pretože končia prázdniny a začína škola. A kým si z pohodového leta zvyknete na školský stereotyp, môže to chvíľku trvať.

Aby to bolo pre vás čo najjednoduchšie, prinášam vám niekoľko tipov pre bezproblémový návrat do školy:

  • Hovorte o tom

Čaká vás ranný stres, domáce aj školské povinnosti a množstvo ďalších vecí, ktorým budete musieť čeliť takmer každý deň. Na začiatok tohto školského roka sa vopred pripravte. Rozprávajte sa o svojich očakávaniach s celou rodinou.

  • Spýtajte sa na ich predstavu

Vytvorte si plán, ktorý v prípade potreby môžete neskôr upraviť. Spýtajte sa svojich detí, čo im pomáha. Ak nevedia, spýtajte sa priamo: „Povedz mi o dni, kedy ide všetko, ako má.“

  • Vytvorte si rutinu

Vyhnite sa chaosu tým, že si precvičíte svoju rutinu niekoľko dní vopred. Nastavte si budík a spravte všetky ranné rituály. Rutiny pomáhajú deťom i dospelým.

 

Ranné rituály

Aj jeseň vie byť kúzelná a určite je nemálo toho, na čo sa v tomto ročnom období tešíte. Čo máte radi na jeseni? Na čo sa v jeseni tešíte? Isto nájdete množstvo vecí, ktoré vám pomôžu mať radosť aj z toho, že horúce letné dni skončia a prichádza niečo iné.

Petra Hampl je certifikovaná rodinná koučka. Pracuje s rodičmi detí. Zaoberá sa posilnením a zlepšením vzťahov medzi rodičmi a deťmi. Pri svojej práci rieši otázky, ako si u detí získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Stiahnite si ebook zadarmo:

4 KROKY, AKO ZMENIŤ BOJ S VAŠIMI DEŤMI NA SPOLUPRÁCU

Stlačením tlačidla "Stiahnuť zadarmo", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email e-knihu 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu a ďalej vám budem posielať len emaily s rovnakou alebo príbuznou tematikou - teda zaujímavým obsahom z oblasti výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pre získanie ešte potvrďte overenie emailu, ktorý vám bude do schránky ihneď odoslaný. Na emaily sa môžete tešiť spravidla 1x za 14 dní. Ak narazím na zaujímavú tvorbu niekoho ďalšieho, rada dám o jeho práci vedieť. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettre ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Viac o našich zásadách spracovania osobných údajov nájdete tu.