Ako rodinná koučka pomáham zlepšovať a opravovať vzťahy medzi rodičmi a tínedžermi

Pracujem s rodičmi detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pri svojej práci riešim otázky, ako si získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Čo ma priviedlo ku koučingu?

Sama som sa kedysi utápala vo vzťahovej kríze. Zaoberala som sa preto veľmi intenzívne osobnostným rozvojom, spolupracovala s odborníkmi v danej oblasti, absolvovala množstvo workshopov a prečítala stovky kníh.

Častokrát ma to vracalo do minulosti a k myšlienke, že to, čo zažijeme v detstve, ovplyvňuje celý náš ďalší život. A tak mi napadlo, prečo nepomáhať ľuďom skôr ako v dospelosti, prečo nepomáhať už deťom a učiť rodičov, ako správne viesť svoje deti.

Všetky potrebné vedomosti o rodinnom koučingu som postupne získavala v USA, kde je táto profesia pomerne bežná. Po 13 rokoch v Bratislave a USA, som sa vzdala svojho dovtedajšieho života, presťahovala do Liptovského Mikuláša, kde teraz žijem so svojou rodinou, a na plný úväzok som sa začala venovať rodinnému koučingu.

To, kým sa staneme v detstve, ovplyvňuje celý náš ďalší život. Chcela som preto prispieť k tomu, aby sme dokázali veci zmeniť skôr, aby z detí vyrástli dospelí ľudia, ktorým sa nebude život vymykať spod kontroly, ale dokážu robiť správne a zodpovedné rozhodnutia, ísť za svojimi cieľmi, vedia využiť svoj potenciál a vysporiadať sa so životnými výzvami.

Som prvá rodinná koučka na Slovensku. Spájam tak koučing, enneagram, novovznikajúce vedecké štúdie o mysli tínedžerov a učím rodičov spôsoby, akými koučovať svojho tínedžera.

Rodinný koučing v médiách

Televízne relácie

Relácia Dámsky klub v RTVS

Ako naučiť tínedžera zodpovednosti
(00:45:18)

Relácia City Lady v TV Bratislava

Zodpovednosť a samostatnosť mladej generácie
(00:09:25)

Články v časopisoch

Chcete zlepšiť vzťah s vaším tínedžerom?
Stiahnite si e-knihu zdarma

 

E-kniha: 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu

Stlačením tlačidla "Stiahnuť zadarmo", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email e-knihu 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu a ďalej vám budem posielať len emaily s rovnakou alebo príbuznou tematikou - teda zaujímavým obsahom z oblasti výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pre získanie ešte potvrďte overenie emailu, ktorý vám bude do schránky ihneď odoslaný. Na emaily sa môžete tešiť spravidla 1x za 14 dní. Ak narazím na zaujímavú tvorbu niekoho ďalšieho, rada dám o jeho práci vedieť. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettre ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Viac o našich zásadách spracovania osobných údajov nájdete tu.