Čo ma priviedlo ku koučingu
Čo ma priviedlo ku koučingu

Pred niekoľkými rokmi som pracovala v jednej medzinárodnej spoločnosti na ľudských zdrojoch a môj dovtedy celkom pohodlný život začínal byť neznesiteľný. Nebolo to kvôli práci, ale situáciám, ktoré som zažívala a chcela zmeniť, akurát som nerozumela tomu, čo sa mi deje. Nedokázala som s tým nič urobiť. Cítila som sa ako obeť, ktorá nemá kontrolu nad svojím šťastím a svojím životom.

Vstúpil mi do života partner, s ktorým som zažívala rôzne situácie a  nevedela som ich riešiť. Ako keby som znovu prežívala niektoré veci z detstva a nevedela som ich zastaviť. Začala som sa zaoberať osobnostným rozvojom, absolvovala som workshopy, koučing, prečítala stovky kníh, spolupracovala s ľuďmi, ktorí boli odborníkmi v danej oblasti.

Prichádzala som postupne na to, že mám kontrolu nad svojím životom a práve ja rozhodujem o svojom šťastí. Menila som sa a na veci, ktoré sa mi diali, som sa začala pozerať inak. Prichádzala som na to, čo musím zmeniť, aby môj život nabral správny smer.

Dokázala som vyviaznuť zo začarovaného kruhu a prevzala kontrolu nad svojím životom. Ak sa postupne meníme, situácia v ktorej sme, nezostane rovnaká. Buď sa vzťahy okolo nás zlepšia, alebo rozpadnú. Dokážeme vyjsť zo situácie, ktorá nám nevyhovuje a nájsť svoje šťastie.

To, kým sa staneme v detstve, ovplyvňuje celý náš ďalší život. Chcela som preto prispieť k tomu, aby sme dokázali veci zmeniť skôr, aby z detí vyrástli dospelí ľudia, ktorým sa nebude život vymykať spod kontroly, ale dokážu robiť správne rozhodnutia, ísť za svojimi cieľmi, vedia využiť svoj potenciál, vysporiadať sa so životnými výzvami a sú zodpovední za svoje rozhodnutia.

Som prvý rodinný kouč na Slovensku. Pracujem s rodičmi detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pomáham zlepšovať a revitalizovať vzťahy medzi rodičmi a deťmi. Pri svojej práci riešim otázky, ako si u detí získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Svoje znalosti z Life koučingu a z Rodičovského koučingu som si sem doniesla z USA. Spájam tak koučing, enneagram, novovznikajúce vedecké štúdie o mysli tínedžerov a učím rodičov spôsoby, akými koučovať svojho tínedžera.

V akých prípadoch vám môžem pomôcť

  • Chcete mať lepší vzťah s vaším dospievajúcim dieťaťom?
  • Máte problémy s nastupujúcou pubertou vašich detí?
  • Chcete poradiť s výchovou tínedžera?
  • Ste zo svojho pubertiaka frustrovaná?
  • Ste na výchovu sama a potrebujete poradiť?
  • Váš tínedžer vás nerešpektuje?
  • Váš tínedžer klame alebo si robí, čo chce?
  • Váš tínedžer je nesamostatný?