Prečo rodinný koučing?

Šťastie v rodine

Koučing môžeme v skratke definovať ako proces spolupráce, pri ktorom vám kouč pomôže posunúť sa smerom k tomu, čo v živote chcete. Pomôže vám nájsť úspech, tak ako ho definujete.

Čo je ale rodinný koučing a v čom vám môže pomôcť?

Rodinný koučing je spolupráca smerom k želanému výsledku, ktorý vo svojej rodine chcete vidieť. Ako kouč dávam postupy, metódy a nové náhľady, ktoré smerujú k vytúženým výsledkom. Špecializujem sa na vzťahy medzi rodičmi a tínedžermi.

Najviac výziev prináša so sebou puberta. V tomto období sa z prítulného drobca stane vzdorovitý pubertiak a rodič si s ním prestáva rozumieť. Nezriedka nasleduje zakazovanie, zastrašovanie, tresty, prosenie alebo podplácanie. Práve tu začínajú ťažkosti, pretože správanie, o ktoré sa rodič snaží, neprichádza. A ak áno, tak iba krátkodobo a nevedie k dobrému a dlhodobému vzťahu. Nato, aby ste si vytvorili s tínedžerom hodnotný vzťah, potrebujete všetko toto deštruktívne správanie, ktoré vás v podstate ubíja a frustruje, odhodiť a nahradiť niečím úplne iným.

Rebelujúci pubertiak

Možno sa v duchu pýtate: Vážne to dokážete?

Áno, ale nie bez vás! Nie je to ako dostať jednorazový manuál k šťastnému životu, je to skôr ako chodenie do telocvične. Ja, ako rodinný kouč, budem váš osobný tréner, ktorý vám poskytne nástroje a prostredie, aby ste uspeli. Dostanete cenné zdroje a potrebný tréning, ale je na vás ich použiť. Na našej spoločnej ceste si rozdelíme zodpovednosť. Budem dbať na to, aby ste dodržali svoje slovo a pripomeniem vám, že sme v tom spoločne. Takže, moja odpoveď znie: Áno, postupne môžeme urobiť toto všetko a ešte oveľa viac!

O akých zdrojoch hovorím?

Okrem pravidelných stretnutí mám pre vás domáce úlohy a akčné zadania. Budeme vyberať, čo je pre vás najvhodnejšie a nakoniec pravdepodobne použijeme všetky.

Ako vám s tým viem pomôcť?

  • Budem vás počúvať – nie pre súdenie, ale pre porozumenie.
  • Budem sa pýtať otázky, ktoré vám umožnia rozmýšľať novým spôsobom.
  • Budem vás motivovať, povzbudzovať a podporovať na každom kroku vašej cesty.
  • Podelím sa s vami o postupy, ktoré vám pomôžu zmeniť vzťah s vaším tínedžerom.

Pre koho sú služby rodinného kouča určené?

Moje služby využívajú páry alebo jednotlivci, ktorí chcú zmeniť vzťah so svojím tínedžerom. Problémy, ktoré je nutné riešiť, sú rôzne. Stručne povedané, tínedžer buď rebeluje, nepočúva, vzdoruje, alebo nedodržiava hranice, ktoré mu rodič vymedzil.

Aká by mala byť dĺžka spolupráce s koučom?

Počas jednej hodiny sa žiadna zmena neudeje. Priemerná doba spolupráce závisí od klienta a jeho situácie. Odporúčam 6 alebo 12 týždňový program. Z mojich skúseností viem, že je to efektívnejšie a tiež sa buduje náš vzťah k lepšej spolupráci. Úspechom je, keď ukončíme našu spoluprácu. Samozrejme preto, že ste „pustili“ veci, ktoré nefungujú a prijali tie, ktoré vám pomáhajú dosiahnuť, čo chcete. Uspeli ste! A čo je dôležitejšie, máte zručnosti, aby to tak zostalo.

Petra Hampl je certifikovaná rodinná koučka. Pracuje s rodičmi detí. Zaoberá sa posilnením a zlepšením vzťahov medzi rodičmi a deťmi. Pri svojej práci rieši otázky, ako si u detí získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Stiahnite si ebook zadarmo:

4 KROKY, AKO ZMENIŤ BOJ S VAŠIMI DEŤMI NA SPOLUPRÁCU

Stlačením tlačidla "Stiahnuť zadarmo", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email e-knihu 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu a ďalej vám budem posielať len emaily s rovnakou alebo príbuznou tematikou - teda zaujímavým obsahom z oblasti výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pre získanie ešte potvrďte overenie emailu, ktorý vám bude do schránky ihneď odoslaný. Na emaily sa môžete tešiť spravidla 1x za 14 dní. Ak narazím na zaujímavú tvorbu niekoho ďalšieho, rada dám o jeho práci vedieť. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettre ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Viac o našich zásadách spracovania osobných údajov nájdete tu.