Keď druhí nerobia, čo od nich chceme

Všetko nešťastie ľudí spočíva v tom, že druhí nerobia to, čo chceme, my ich nevieme k tomu prinútiť a to nás ničí. Ak je však ovládanie druhých zdrojom celej mizérie, prečo to všetci robíme?

Pretože to funguje. Funguje to ľuďom, ktorí ovládajú ostatných a získavajú tým to, čo chcú a rovnako to funguje aj tým, ktorí sa nechávajú ovládať a vidia, že to na nich účinkuje. Všetci sa snažíme niekoho meniť. Videli sme toto správanie u našich rodičov a tí zase u svojich rodičov. Používame to bez toho, aby sme sa zamysleli nad tým, či je to vôbec správne. Ovládanie druhých nás robí nešťastnými, ničí manželstvá a rodiny.

Existuje však aj iný spôsob, ako vychovávať deti. Lepší spôsob, ako po nich štekať príkazy a potom sa cítiť mizerne, pretože sa nesprávajú tak, ako by sme chceli. Existuje aj lepší spôsob, ako vychovať z našich detí zodpovedných mladých ľudí a ako ich ochrániť od všetkého zla, ktoré sa deje okolo nich.

Kľúčom je predovšetkým silný a dôverný vzťah s našim dieťaťom. Vzťah, ktorý prekoná všetky nástrahy, ktorým dnes musia čeliť.

Petra Hampl je certifikovaná rodinná koučka. Pracuje s rodičmi detí. Zaoberá sa posilnením a zlepšením vzťahov medzi rodičmi a deťmi. Pri svojej práci rieši otázky, ako si u detí získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Stiahnite si ebook zadarmo:

4 KROKY, AKO ZMENIŤ BOJ S VAŠIMI DEŤMI NA SPOLUPRÁCU

Stlačením tlačidla "Stiahnuť zadarmo", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email e-knihu 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu a ďalej vám budem posielať len emaily s rovnakou alebo príbuznou tematikou - teda zaujímavým obsahom z oblasti výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pre získanie ešte potvrďte overenie emailu, ktorý vám bude do schránky ihneď odoslaný. Na emaily sa môžete tešiť spravidla 1x za 14 dní. Ak narazím na zaujímavú tvorbu niekoho ďalšieho, rada dám o jeho práci vedieť. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettre ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Viac o našich zásadách spracovania osobných údajov nájdete tu.