Cesta k úspechu

Úspešný mladý muž_rodinny coaching.sk

Už dávnejšie som na festivale zimných filmov videla príbeh muža z Yukonského arktického ultramaratónu, ktorý sa koná každý rok vo februári v Kanade. Teploty v tejto oblasti môžu klesnúť až na -60° C a priemerná teplota vo februári je -20° C. Sú to nonstop preteky, ktoré trvajú trinásť dní a najdlhšia trasa má takmer sedemsto kilometrov. Súťažiaci idú, občas aj v noci, kanadskou divočinou úplne sami. Keď sú unavení, ľahnú si do svojho stanu, ktorý si postavia na snehu. Idú pešo, ťahajú za sebou sane a na nich všetko potrebné.

Na štarte sú nadšenci z rôznych kútov sveta, ktorí prišli prekonať svoje hranice. Začínajú dobre naladení, ale po pár dňoch na ceste za cieľom prichádza vyčerpanie. Na nohách majú omrzliny a s prvými prekážkami prichádza zúfalstvo, hnev a beznádej. Extrémne podmienky – bez teplého jedla a akejkoľvek podpory – sú dostatočný dôvod vzdať sa. Oni sa však nevzdávajú. Napriek všetkému, čo prežívajú, napredujú bližšie k svojmu cieľu.

A rovnako ako v kanadskom Yukone, je to aj v našich životoch. Plní entuziazmu začíname nové podnikanie, kariéru alebo učenie nového jazyka. Čokoľvek to je, na začiatku sme vždy pozitívne naladení a nemáme najmenšiu pochybnosť o tom, že to zvládneme. Sme plní eufórie, život je krásny a my sa cítime skvele. Vravíme si, že toto je presne to, čo sme mali spraviť už dávno.

Po nejakom čase prídu prekážky. Vždy prídu. A práve to je obdobie, kedy to väčšina ľudí vzdá. Aj po dôkladnom naplánovaní cesty za našim snom, prídu situácie, s ktorými si zrazu nevieme poradiť. Sme vysilení, nemáme žiadnu motiváciu a energiu pokračovať. Nikto nerozumie, ako sa cítime. Sme v období temnoty a cítime, že je takmer nemožné to prestáť.

V ťažkom období sa nesmieme vzdávať a musíme kráčať ďalej. Pomaly, vytrvalo, až kým sa nám nepodarí to, po čo túžime. Až kým sa nedostaneme k tomu, čo pokladáme za úspech, rovnako ako to bolo v prípade kanadských ultrabežcov.

Mnohí rodičia chcú, aby sa ich dcéra či syn vzorne učili, išli na dobrú školu alebo vynikali v športe, a tak ich tlačia do učenia. Vzdelanie je veľmi dôležité a rozdiely v úrovni škôl sú obrovské. Dobrý prospech sa môže neraz vyplatiť a pomôcť k úspešnejšej škole.

Avšak, rodičia zabúdajú na jednu dôležitú vec, že deti si potrebujú v sebe vybudovať vytrvalosť, priebojnosť, nasadenie a odolnosť, pretože práve to je na ich ceste k úspechu nevyhnutné.

Ak sa chcete dozvedieť viac, príďte už v sobotu na workshop, Ako vychovať úspešné dieťa, ktorý bude v Bratislave.

Petra Hampl je certifikovaná rodinná koučka. Pracuje s rodičmi detí. Zaoberá sa posilnením a zlepšením vzťahov medzi rodičmi a deťmi. Pri svojej práci rieši otázky, ako si u detí získať rešpekt a úctu, vymeniť hádky za spoluprácu a lepšie svojim deťom rozumieť.

Stiahnite si ebook zadarmo:

4 KROKY, AKO ZMENIŤ BOJ S VAŠIMI DEŤMI NA SPOLUPRÁCU

Stlačením tlačidla "Stiahnuť zadarmo", súhlasíte s tým, že vám pošlem na vložený email e-knihu 4 kroky, ako zmeniť boj s vašimi deťmi na spoluprácu a ďalej vám budem posielať len emaily s rovnakou alebo príbuznou tematikou - teda zaujímavým obsahom z oblasti výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Pre získanie ešte potvrďte overenie emailu, ktorý vám bude do schránky ihneď odoslaný. Na emaily sa môžete tešiť spravidla 1x za 14 dní. Ak narazím na zaujímavú tvorbu niekoho ďalšieho, rada dám o jeho práci vedieť. Pokiaľ už nebudete chcieť email newslettre ďalej dostávať, kedykoľvek sa môžete odhlásiť a tento súhlas odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Viac o našich zásadách spracovania osobných údajov nájdete tu.