AKO ZBOŽŇOVAŤ TÍNEDŽERSKÉ ROKY

Spoznajte 7 jednoduchých princípov, vďaka ktorým sa hádky s vaším tínedžerom zmenia na spoluprácu, a to aj napriek pocitu, že ste už všetko vyskúšali

Od hádok k spolupráci

Možno si teraz hovoríte: To by bolo fajn, ale môj tínedžer je zahľadený do seba, nedá si v ničom poradiť, nepomáha doma…

Pravdepodobne by ste mohli pokračovať a vyjadriť svoju vlastnú skúsenosť. Nech už je to akokoľvek, prispieva to k vášmu vyčerpaniu, frustrácii a beznádeji.

Možno je to preto, že:

  • Váš tínedžer vás neposlúcha, a tak všetko opakujete stokrát alebo kričíte.
    Chcete, aby bola umývačka riadu vyložená, kým prídete domov z práce, ale namiesto toho je to iba vaše zbožné želanie.
  • Hneď ráno začínate vetou: „Zase prídeš neskoro!”
    Dbáte, aby stihol školu načas a nezabudol si desiatu. Pripomínate mu všetky jeho povinnosti, projekty, úlohy atď.
  • Počujete iba: „Zober ma, odvez ma, daj mi, kúp mi, chcem…”
    Či už chce nový telefón, alebo niekde ísť a pod., máte pocit, že stále od vás iba niečo CHCE.
  • Neustále pozerá „prihlúple“ videá na Youtube.
    Keby bolo na ňom, trávil by tak celé dni. Stoja vám z toho vlasy dupkom. Tak veľmi by ste si priali, aby svoj čas trávil inak.
  • Je ako partizán.
    Na otázku: „Čo bolo v škole?“ odpovedá každý deň: „Nič!“ a vy sa čudujete, ako je možné, že tam nikdy nič nerobia, a rozmýšľate, ako inak by ste z neho mohli vydolovať niečo viac.
  • Ak počujete: „To je moja vec. Ty mi do toho nehovor... ”
    … dochádza vám trpezlivosť a rozmýšľate, kedy sa z vášho rozkošného malého anjelika, ktorý vás tak zbožňoval, stal drzý „fagan“ a čo teraz s tým…

 ALEBO DOKONCA

Nehovorí pravdu, ani keď sa na ňu priamo spýtate, nechodí domov večer načas... a vás občas chytí panika, aby neskĺzol na nesprávnu cestu.

K výchove pristupujete, ako najlepšie viete. Ak niečo nefunguje, možno vás prepadne chvíľa, kedy si to vyčítate, ale…

NEMÔŽETE ZA TO.

Je to preto, že o výchove nás nikto nikdy neučil. Robíme to najlepšie, čo vieme. To, čo sme videli u svojich rodičov a oni zase u svojich rodičov. Takto sa to automaticky opakuje z generácie na generáciu.

Samozrejme, už sme v modernej dobe, a tak „chyby“ našich rodičov občas poopravíme. To ale nestačí.

Existuje totiž jedna
ZÁSADNÁ VEC,
ktorá je pre dobrý a naplnený vzťah s vaším
tínedžerom kľúčová...

Ale ešte pred tým, ako vám ju prezradím, predstavte si, aké by to bolo:

  • Keby váš tínedžer dospel k zodpovednosti...
    ... pomáhal by vám doma, bol by zodpovedný za svoje povinnosti a vy by ste mali viac času pre seba.
  • Keby vaša rodina fungovala ako dobre zohratý včelí úľ.
    Každý by vedel, aké sú jeho povinnosti, a vy by ste sa namiesto kriku a chaosu stali vzorom pre vašich známych.
  • Keby ste vedeli skrotiť „vášne“ svojho tínedžera.
    Presne by ste vedeli zareagovať na jeho emócie, hnev, plač, zatváranie sa v izbe...
  • Keby ste vedeli sebaisto reagovať na jeho požiadavky...
    ... keď niečo chce alebo chce niekam ísť.
  • Keby mu nebolo trápne tráviť s vami čas.
    Váš tínedžer by chcel s vami tráviť svoj voľný čas, stali by ste sa jeho „parťákom“ a vedeli si užiť spoločnú zábavu.
  • Keby sa vám zdôveroval s tým, čo ho trápi.
    Prvý rozchod, podraz od kamarátov, malér v škole..., o čokoľvek by išlo, bral by vás ako partnera, ktorému sa môže zdôveriť.
  • Keby vás vaša ratolesť až po uši ľúbila...
    ...mali by ste vzťah založený na vzájomnom rešpekte, dôvere a spolupráci.

Zdá sa vám to ako síce dobrý, ale nereálny sci-fi film?

Možno by som si to tiež myslela, nebyť mojej vlastnej skúsenosti. V jedno sychravé popoludnie v roku 2015 som na internete narazila na americkú rodinnú koučku Dianu Sterling. Úžasná a charizmatická osoba, ktorá počas 20 rokov svojej praxe pomohla tisícom rodičov a tínedžerov. Neskôr sa stala mojou mentorkou koučingu a postupne mi odovzdávala overené princípy a metódy, ktoré fungovali.

Čo je však ešte dôležitejšie, je moja prax so stovkami rodičov tínedžerov. Počas mojej praxe som mala možnosť spoznať bolesti a trápenia rodičov, ale na konci našej spolupráce vidieť tiež mnoho šťastných tvárí a radosť z nového a neprebádaného obdobia puberty.

Čo je teda tá jedna ZÁSADNÁ VEC, ktorá je kľúčová, aby ste mali s vaším tínedžerom dobrý vzťah a ZBOŽŇOVALI TÍNEDŽERSKÉ ROKY?

Prezradím vám to...

... ale ešte predtým je dôležité, aby ste vedeli niečo, o čom ste možno nikdy predtým nepočuli.

Vstupom do puberty sa myslenie tínedžerov mení. Otvárajú sa im brány k abstraktnému mysleniu, ktoré dovtedy nepoznali. A s touto zmenou prichádza aj vaša zmena. Tínedžeri vás stále veľmi potrebujú, ale už nie tak, v takej role, ako ste boli až doteraz zvyknutí. 

Preto je dôležité...

... a teraz pozor ...

Stále vychovávať, ale novým spôsobom.

Keď rodičia vidia, že ich dieťa dospieva a mení sa, namiesto toho, aby ho vychovávali inak, často skĺznu do dvoch extrémov:

1. Rodičia sa svojej doterajšej roly chopia ešte pevnejšie 

Často mi zazvoní telefón vtedy, keď je rodič zo správania svojho tínedžera v koncoch a má chuť ho „rozdrapiť“. Už nevie, čo spraviť.

Povie mi, že škola mu je ukradnutá, bez pripomínania by údajne nevedel, že tam vôbec chodí. Nikdy nevynesie kôš, aj keď je to jediné, čo má doma spraviť... Prosto a jednoducho, nikdy nerobí nič, čo od neho rodič chce.

Rodičia vtedy v domnení toho najlepšieho:

  • kričia, pretože im jednoducho prasknú nervy, a deti im to potom vyčítajú,
  • 150-krát pripomínajú,
  • prosia a dookola opakujú,
  • zakazujú telefóny, čo má vždy iba dočasný efekt, a tak musia trestať znovu a znovu,
  • vyhrážajú sa napríklad: „Na tú lyžovačku nepôjdeš! Dohovorila som.“ Ale už keď to hovoria, vedia, že ich tam aj tak pustia.

Čo sa stane, keď sa rodičia svojej doterajšej roly chopia ešte viac?

Tínedžer rebeluje ešte viac. V praxi to vyzerá tak, že čím viac rodič vychováva, tým viac tínedžer vzdoruje.

Alebo nastane druhý extrém:

2. Rodičia upadnú do letargie

Vtedy po zdvihnutí telefónu nepočujem nahnevaného rodiča, ktorého v to ráno vytočil syn alebo dcéra do nepríčetnosti. Vtedy je na druhom konci rodič, ktorý sa cíti vyčerpane a nevie, ako ďalej. Nemá energiu, aby ešte kričal, pretože má pocit, že už si vykričal svoj posledný hlas.

Jeho tínedžer si aj tak robí, čo chce. Domov chodí neskoro. Možno aj povie, kam ide, ale zväčša to nie je pravda. Má okolo seba zlú partiu kamarátov alebo každý týždeň novú lásku.

Rodičia vtedy:

  • upúšťajú od akýchkoľvek pravidiel, pretože aj tak nefungujú,
  • chcú pubertu svojich detí iba nejako pretrpieť,
  • nevedia, čo spraviť, aby sa situácia zlepšila,
  • občas zažijú „svetlý moment“ so svojím tínedžerom a vtedy dúfajú, že to už bude lepšie, ale aj tak sa po chvíli vráti všetko do starých koľají,
  • nemajú žiadne koníčky. Nič, čo by ich tešilo. Majú pocit, že si to nemôžu dovoliť, keďže musia riešiť závažnejšie veci, ale tiež už na to nemajú žiadnu energiu.

Čo sa stane, ak rodičia upadnú do letargie a úplne sa vzdajú svojej doterajšej roly?

Situácia sa stupňuje a problémy sa na seba nabaľujú.

Mnohí rodičia si myslia, že z puberty musí ich tínedžer vyrásť, a dovtedy musia kričať, zakazovať, vyhrážať sa a proste to iba nejako prežiť.

„Trávili sme pokojný víkend u starých rodičov. Ako sa však po chvíli ukázalo, nebol napokon až taký pokojný. Dcéra bola neustále na telefóne. Vôbec sa starým rodičom, ktorých vidí raz za čas, nevenovala. Manžel to už nezvládol a zapol jej časové obmedzenie na telefóne na tri hodiny denne. Tento denný limit nemohla v ten deň a už ani žiadny iný prekročiť. Bola strašne nahnevaná a jačala. Po chvíli sme zistili, že nevieme, kde je. Všetci sme ju hľadali. Nakoniec sme ju našli zavretú v skrini. Najskôr pokojný víkend sa zmenil na drámu.“

A tu je dôležité povedať, že pokiaľ bude rodič konať
s tínedžerom z pozície vyššej moci, či už je to zákaz, alebo vyhrážanie,
NEBUDE TO FUNGOVAŤ.

Takto nebudete tínedžerské roky zbožňovať, ale nenávidieť a s malým svetielkom nádeje v duši čakať, že raz skončia a všetko bude opäť v poriadku. To už budú tínedžeri dospelí a nezávislí, tak prečo si to ešte poriadne neužiť, kým sú doma a, tak ako im to z času na čas pripomeniete, kým žijú pod vašou strechou.

Je však ťažké spraviť niečo inak, keď neviete, ako na to.

Je to podobné, ako keď si predstavíte, že ste majiteľkou malého obchodíka, v ktorom pracujú dvaja alebo traja vaši zamestnanci. Napriek tomu, že sa ozaj snažíte správať k nim férovo a byť tou najlepšou šéfkou, neodvádzajú dobrú prácu. Mohli by, ale nechcú. Spravia vždy iba minimum toho, o čo ich požiadate, niekedy dokonca ani to. To vás často vedie k tomu, že si mnoho vecí spravíte radšej sama. Potom sa však cítite vyčerpane a tiež máte pocit, že vám nezostáva čas na žiadne iné aktivity, ktorým by ste sa rada venovala.

Ale ako na to? Ako to spraviť inak? Je to váš obchodík, budovali ste ho roky. Chcete, aby to v ňom fungovalo a chodili ste rada do práce. Namiesto toho vás to tam nebaví. Navyše sa cítite vyčerpane, frustrovane a zmätene. Už nemáte energiu prísť s ďalším nápadom, ako by to mohlo lepšie fungovať.

A tak nariaďujete a prikazujete bez toho, aby ste sa spýtali na názor svojich zamestnancov. Sú to predsa  vaši zamestnanci, a keď tam chcú pracovať, budú robiť to, čo im prikážete. Keď to nezaberá, skúšate to občas po dobrom a dávate im odmeny a benefity. Chvíľu sa za to na vás usmievajú a sekajú dobrotu, ale sama už vopred viete, že je to iba na určitú dobu.

Nič z toho nefunguje, ani cukor, ani bič!

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste dostali svojho radcu a ten by vám každý týždeň pošuškal do uška jedno tajomstvo, ako zlepšiť vaše vzťahy a zvýšiť motiváciu vašich zamestnancov. Predstavte si, aké by to bolo, keby ste už po niekoľkých týždňoch presne porozumeli tomu, prečo sa tak správajú. Čo keby ste zistili, že môžete danú situáciu zmeniť, a tým sa vaši zamestnanci stanú spolupracujúci, zodpovední, samostatní a spokojní. Budú sa tešiť z vašej spoločnosti.

A čo je ešte dôležitejšie – celé vás to začne baviť a napĺňať. Budete chodiť rada do práce a svojich skvelých zamestnancov budete zbožňovať. Budete sa tešiť z toho, ako to vo vašom malom obchodíku skvele funguje.

Možno si teraz vravíte: „Naozaj je toto všetko možné?“

Odpoveď je áno a dá sa urobiť aj oveľa viac, ale nie bez vašej chuti pracovať na tom!

Čo tým myslím?

Nestačí iba absorbovať veľké množstvo informácií, aj keby boli akékoľvek kvalitné. Dôležité je totiž uviesť ich do praxe.

Predstavte si to ako vlak, ktorý sa potrebuje dostať do cieľovej stanice. Na to, aby sa tam dostal, potrebuje dve koľaje, po ktorých sa bude postupne posúvať.

Jedna koľaj predstavuje informácie a princípy, ktoré získate.

Druhá koľaj je vaša skúsenosť, ktorú získate zavedením nových informácií do praxe a prostredníctvom ktorej začnete k doteraz zabehnutým veciam pristupovať inak. Jednoducho povedané, vaša chuť a túžba po zmene.

Bez vašej chuti skúšať a zavádzať nové informácie ihneď do vašej rodiny, bez vášho odhodlania robiť veci inak a vykročiť zo zabehnutých koľají by sa vlak pohyboval iba po jednej koľaji. Ale aj druhá koľaj je veľmi dôležitá. Bez nej by sa vlak do svojej vytúženej cieľovej stanice nedostal.

Nie je to až také zložité, keď viete, ako na to.

Najskôr musíte vedieť, ako pristupovať k tínedžerom inak. Ako vymeniť:

  • krik,
  • hádky,
  • boj,
  • vyhrážanie sa,
  • zakazovanie telefónu,
  • domáce väzenie
  • atď.

za efektívnejšie správanie. Za  také, vďaka ktorému budete tínedžerské roky zbožňovať.

Preto som na to vytvorila metódu:

7 princípov, ako si vytvoriť s tínedžerom dobrý vzťah

Metóda opisuje 7 princípov, ktoré by mal poznať každý rodič tínedžera. Už po použití 2 zo 7 princípov v mojom predchádzajúcom kurze napísala mama 14-ročného syna:

„Kurz určite odporúčam všetkým rodičom, ktorí hľadajú pomoc a cestu...


"Kurz ma priviedol k tomu, aby som sa zamyslela nad svojimi očakávaniami od syna a začala sa viac zaujímať o to, čo by chcel on sám.
Vo videách sú užitočné tipy a rady, konkrétne situácie, ktoré sú rozobrané do hĺbky a ponúkajú konštruktívne riešenia.

Ďakujem za tento spôsob vzdelávania a teším sa na prípadné ďalšie pokračovanie.“
Ivana Hudec Strápková

Na základe tohto, ako aj mnohých ďalších pozitívnych ohlasov vzniklo pokračovanie.

Podrobne sa v ňom venujem VŠETKÝM 7 princípom, ktoré sú kľúčové na to, aby ste si dokázali užiť tínedžerské roky.

Predstavte si, aký by to bol skvelý pocit, keby:

  • ste v rodine mali presne dohodnuté pravidlá a povinnosti, ktoré by fungovali,
  • váš tínedžer prevzal zodpovednosť za svoje úlohy,
  • sa vám váš tínedžer zdôveril s niečím, v čom by ešte donedávna klamal alebo o tom vôbec nehovoril,
  • ste mali viac životnej energie a času pre seba,
  • ste boli vzorom a inšpiráciou pre svojho manžela, rodinu a ostatné maminy,
  • ste boli paňou domu, v ktorom vládne láska,
  • ste mali so svojimi deťmi blízky a milujúci vzťah.

Kvôli tomu, aby sa takýto scenár stal realitou, som pre vás pripravila 5-týždňový online program:

AKO ZBOŽŇOVAŤ TÍNEDŽERSKÉ ROKY

Kurz vznikol na základe toho, čo som videla vo svojej praxi so stovkami rodičov tínedžerov. Počas mojich kurzov, workshopov a individuálnych konzultácií som videla, s čím rodičia zápasia, čo ich trápi a s čím potrebujú pomôcť.

Mama 12-ročnej dcéry po absolvovaní individuálnych konzultácií povedala:

„Každá jedna zvládnutá hádka ma presviedča o tom,
že to stálo za to...

"Najprv som bola skeptická, ale odhodlaná naučiť sa niečo nové. Absolvovala som 5 hodín kurzu, ktoré ma posunuli ďalej. Verím, že pokiaľ sa budem riadiť dobre mienenými myšlienkami a tipmi, určite sa priblížim k vytúženému cieľu, ktorým bola lepšia komunikácia a väčšia dôvera vo vzťahu s mojou dcérou. 

12 rokov je náročných ako pre dieťa, tak aj pre rodiča, ale každá jedna zvládnutá hádka ma presviedča o tom, že to stálo za to. Mojím hlavným problémom bol krik a rýchle reakcie, ktoré ma o niekoľko minút veľmi mrzeli. Petra mi však nastavila zrkadlo a aj keď mi to nebolo príjemné, uvedomila som si, kde robím chybu.

Netvrdím, že po 5 lekciách som dokonalá mama, ktorá už nikdy nezdvihne hlas, ale rozhodne si mnohé veci uvedomujem a pracujem na tom, aby u nás doma bolo čo najmenej hádok.“
Eva Lehotská

O tínedžeroch často hovorím aj v médiách:

Skúsenosti z mojej praxe a získané vedomosti som vložila do tohto komplexného kurzu, z ktorého bude profitovať každý rodič, či už je jeho dieťa v puberte, alebo ho to ešte iba čaká.

Čo nájdete v kurze?

  • Zistíte, čo zmeniť, aby ste si tínedžerské roky užívali.
  • Odhalíte 7 princípov, ktoré sú kľúčové pri budovaní dobrého vzťahu.
  • Budete vedieť, ako namiesto hádok a konfliktov začať s tínedžerom spolupracovať.
  • Naučíte sa, ako budovať vzťah postavený na vzájomnom rešpekte.
  • Budete vedieť, ako komunikovať tak, aby sa vám váš tínedžer začal zdôverovať.
  • Zistíte, čo robiť pre to, aby vás vaše deti až po uši ľúbili.

Ako to bude prebiehať?

Kurz sa skladá sa z piatich častí. V každej časti vás budú čakať štyri hlavné videá, každé z nich v dĺžke približne 8 – 13 minút. Vo videách nájdete praktické tipy, rady, podrobné analyzovanie danej témy, ale tiež množstvo konkrétnych situácií a príbehov.

Okrem štyroch hlavných videí vás bude čakať jedno audio video plné praktických úloh. Úlohy sú zostavené tak, aby sa vám všetky vedomosti vryli pod kožu a stali sa súčasťou vášho života. Keďže každý z nás je iný a osvojuje si veci inak, dbala som na to, aby ste v úlohách našli presne to, čo potrebujete práve vy. Samy uvidíte, že niektoré veci budú pre vás prirodzené, jednoduché a budú vám najviac pomáhať na ceste k zmene, ktorú vo svojej rodine chcete vidieť.

Počas týždňa budete mať príležitosť získané informácie a princípy skúšať s vašimi tínedžermi. Takto si ich ľahšie osvojíte. Nebude to iba hŕba nových informácií, ale tiež ich zavádzanie do každodenného života.

Ak to budete potrebovať, budete mať počas celého kurzu moju podporu. Tento program bude sprevádzaný vysielaniami naživo, kde vám zodpoviem všetky Vaše otázky. 

Aby vaša cesta bola ešte ľahšia a rýchlejšia, získate aj nasledovné bonusy:

VIDEO: Ako sa s tínedžerom dohodnúť na upratanej detskej izbe

Video vám dá praktický návod, ako otvoriť túto tému s vaším tínedžerom a vyriešiť neporiadok v jeho izbe raz a navždy. Tiež vám poskytne návod, ako sa s vaším tínedžerom dohadovať, a odhalí, prečo niektoré vaše požiadavky zlyhávajú.

Zoznam 100 otázok, ktoré sa môžete opýtať svojich tínedžerov – iných než „Ako bolo v škole?”

Asi mi dáte za pravdu, že väčšina otázok typu „Čo nové v škole?“ sa stretáva s odpoveďou: „Nič.“ Skutočne tam tínedžeri nikdy nič nerobia alebo sa iba stačí spýtať inak? V tomto zozname nájdete množstvo otázok, pomocou ktorých vydolujete z vášho tínedžera myšlienky dovtedy pred vami ukryté. Tiež tu nájdete otázky, ktoré treba použiť napríklad v prípade, že váš tínedžer spravil niečo zlé alebo sa mu niečo nepodarilo, a vy neviete, ako reagovať.

Zoznam domácich prác podľa veku

Zoznam domácich prác rozčlenených podľa veku. Môžete sa inšpirovať a pomocou novej metódy, ktorú vám v kurze prezradím, dohodnúť s vašimi deťmi, aké domáce práce budú vykonávať. Domáce práce sú od 2 do 18 rokov.

Hodnota online programu spolu s bonusmi je 540 €

  • Pokiaľ by ste vďaka tomuto programu mali s vaším tínedžerom vzťah, po akom túžite, stálo by to za to?
  • Keby ste na oboch stranách zlepšili komunikáciu a dokázali sa bez hádok a kriku dohodnúť, stálo by to za to?
  • Pokiaľ by vaši tínedžeri rešpektovali zavedené dohody a pravidlá, stálo by to za to?
  • Keby vo vašej rodine zavládla harmónia a pohoda, stálo by to za to?

Pokiaľ ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno,

... mám pre vás skvelú správu.

V tejto chvíli som pre vás pripravila špeciálnu cenu.

Celý online kurz Ako zbožňovať tínedžerské roky získate iba za:

540 € 

350

175  

 

Poďme si zhrnúť, čo získate vstupom do kurzu:

  • 5-týždňový online kurz Ako zbožňovať tínedžerské roky
  • Pracovný zošit, ktorý vám pomôže pri tom, aby sa získané informácie stali ihneď súčasťou vášho života
  • 1. BONUS: Video Ako sa s tínedžerom dohodnúť na upratanej detskej izbe
  • 2. BONUS: Zoznam 100 otázok, ktoré sa môžete opýtať svojich tínedžerov – iných než „Ako bolo v škole?”
  • 3. BONUS: Zoznam domácich prác podľa veku
  • Moju podporu
    Program bude sprevádzaný vysielaniami naživo, kde vám zodpoviem všetky vaše otázky.

TOTO VŠETKO TERAZ ZÍSKATE

IBA ZA 350 €  175 €

Tento kurz však nie je pre každého. Nie je pre vás, ak očakávate jednorazový manuál na šťastný život. Toto je skôr ako chodenie do telocvične. Kurz vám poskytne nástroje a prostredie, aby ste uspeli. Dostanete cenné zdroje a potrebný tréning, ale je na vás, aby ste ich použili.

Nie je to ako namočiť prst do vody a ak je čo i len trocha studená, zostať na brehu.

Preto je tento kurz iba pre tých, ktorí sú pre zmenu rozhodnutí. Dala som do neho všetko, roky praxe s rodičmi tínedžerov a všetky svoje vedomosti. Som si na 100 % istá jeho kvalitou a prínosom.

Vy si ale možno zatiaľ nie ste istí. Neskúsili ste, aké je to byť súčasťou kurzu, a neviete, čo vás čaká. Je to v poriadku. Práve preto vám dávam:

100 % garanciu vrátenia peňazí

Garancia platí 14 dní od začatia kurzu. Ak sa dovtedy rozhodnete, že už nechcete pokračovať, napíšete mi a ja vám vrátim vaše peniaze, ktoré ste za kurz zaplatili.

Ale pred tým, ako sa rozhodnete, mám pre vás ešte niečo...

Pre prvých 50 uhradených objednávok som pripravila jedinečný darček

Úplne nový tréning:

DÔLEŽITÉ ROZHOVORY S ĽAHKOSŤOU

V tréningu je obsiahnuté všetko, čo by mali tínedžeri vedieť o vzťahoch, láske, sexe atď. Nájdete v ňom odpovede na otázky:

  • Ako sa rozprávať s tínedžermi o niektorých dôležitých témach ako napríklad sex?
  • Ktoré témy by ste nemali nikdy vynechať?
  • Prečo je dôležité hovoriť o vzťahoch?
  • Online predátori. Čo by ste o nich mali vedieť?

... a tiež odpovede na mnohé ďalšie otázky.

Akcia je to ozaj nevídaná. Preto si to poďme ešte raz zhrnúť.

  • 5-týždňový online kurz Ako zbožňovať tínedžerské roky
  • Pracovný zošit, ktorý vám pomôže pri tom, aby sa získané informácie stali ihneď súčasťou vášho života
  • 1. BONUS: Video Ako sa s tínedžerom dohodnúť na upratanej detskej izbe
  • 2. BONUS: Zoznam 100 otázok, ktoré sa môžete opýtať svojich tínedžerov – iných než „Ako bolo v škole?”
  • 3. BONUS: Zoznam domácich prác podľa veku
  • ÚPLNE NOVÝ TRÉNING: Dôležité rozhovory s ľahkosťou
  • Moju podporu
    Program bude sprevádzaný vysielaniami naživo, kde vám zodpoviem všetky Vaše otázky.

TERAZ ZÍSKATE

IBA ZA 350 € 175 €

Možno si teraz vravíte: „Vyzerá to lákavo, ale je to stále dosť peňazí,“ alebo možno: „Nájdem si na to popri práci a všetkých povinnostiach čas?“

Áno, je pravda, že do toho musíte investovať peniaze, a tiež je pravda, že vám to zaberie čas.

Pravda však je, že čas aj peniaze utrácame dennodenne za veci, ktoré našu situáciu nezlepšia.

  • Zlepší vašu situáciu, ak si dáte niekoľkokrát spraviť nové nechty alebo kúpite niečo nové na seba? Určite vám to prinesie radosť, ale vašu rodinnú situáciu ani váš vzťah s tínedžerom to nevyrieši.
    Áno, platí, že šťastná mama = šťastná rodina. Nové topánky však šťastie vašej rodine neprinesú.
  • Rovnako vašu situáciu nezlepší, keď sa budete starať o väčšinu (ak nie všetky) povinností vo vašej domácnosti a budete pritom vyčerpaná.
    Vtedy je lepšie investovať svoj čas a energiu a zmeniť to, aby všetko fungovalo aj bez vášho dohliadania, pripomínania, rozčuľovania atď.

Je len na vás, ako investujete svoje peniaze a čas a či sa rozhodnete investovať ich do zmeny, ktorá môže skvalitniť nielen váš život, ale aj život vašej rodiny.

Možno sa ešte stále pýtate, či je kurz pre vás,
a kladiete si otázky:

? Čo ak ešte nemám deti v tínedžerskom veku?

V takom prípade je to výhoda. Dozviete sa, čo vás najbližšie roky čaká, a mnoho vecí z kurzu môžete začať používať aj ihneď. Ako mama budete najlepšie vedieť, čo z toho sa vám hodí a vašu situáciu zlepší.

? Čo ak je môj vzťah s tínedžerom celkom dobrý?

To je skvelá správa, ale garantujem vám, že v kurze nájdete ešte mnoho uvedomení a „aha“ momentov, vďaka čomu môže byť váš vzťah ešte lepší. Tiež s ľahkosťou dokážete vyriešiť situácie, ktoré momentálne nie sú ideálne.

? Čo ak mám s tínedžerom vážnejšie problémy. Môže mi kurz aj napriek tomu pomôcť?

Určite áno. Kurz vám vo veľa veciach pomôže. Ak sú však problémy závažnejšie, nehanbite sa siahnuť aj po inej pomoci.

? Čo ak ma manžel nepodporuje? Stačí, ak informácie z kurzu začne používať iba jeden rodič?

Nie je vo vašej moci manžela prinútiť a to, že má iný názor, je úplne v poriadku. Ale je vo vašej moci začať od seba. Začnite na zmene pracovať vy. Určite pocítite benefity. A možno dokonca inšpirujete manžela a pridá sa k vám.

? V čom je tento kurz iný?

Mojou špecializáciou sú rodičia tínedžerov. Vo svojej praxi sa venujem výlučne im. Práve v tom je tento kurz jedinečný. Je komplexný a nájdete v ňom všetko, s čím sa stretávam.

? Čo sa stane, keď vstúpim do kurzu?

V deň začatia kurzu vám systém automaticky vygeneruje prístup do chránenej členskej sekcie. Tam budú pripravené videá a úlohy na daný týždeň. Každý týždeň vám potom bude odomknutý nový obsah.

Tiež tam nájdete priestor na vaše prípadné otázky ku kurzu, na ktoré vám rada odpoviem. Váš benefit z kurzu bude ešte o to väčší.

? Čo ak mi obdobie, v ktorom sa kurz uskutoční, nevyhovuje?

Nevadí. Môžete si ho prispôsobiť tak, aby vám vyhovoval.

Ak idete napríklad na dovolenku, môžete si spraviť v tomto období pauzu a ďalej pokračovať po vašom návrate.

Čo je ale dôležité, medzi videami z 1., 2., 3. a 4. týždňa si spravte vždy týždeň prestávku. Je to z toho dôvodu, aby ste mali počas týždňa čas na úlohy alebo akčné kroky, ktoré vám pomôžu dostať sa bližšie k výsledku, ktorý ste si vysnívali.

Ak vám celé obdobie kurzu nevyhovuje a chceli by ste začať o mesiac alebo dva neskôr, môžete.

? Ako dlho bude program k dispozícii?

Váš prístup ku kurzu bude aj po jeho skončení.

? Kedy budú prístupné bonusy?

Bonusy budú postupne otvárané tak, ako súvisia s témami jednotlivých týždňov.

? Koľko času mi program zaberie?

Videá v každom týždni vám zaberú približne hodinu vášho času.

Čo sa týka úloh, niektoré treba vypĺňať a zaberú iba niekoľko minút, iné treba zase skúšať.

? Je platba bezpečná?

Platba je bezpečná. Na platbu platobnou kartou využívame platobnú bránu ComGate.

Vaša platba za kurz je rovnako bezpečná ako platba kartou v obchode.

Nemáte na čo čakať.

Je to vaše slobodné rozhodnutie. Môžete buď:

Pubertu iba nejako prežiť a čakať, kedy vaše deti už konečne vyrastú. Dovtedy môžete zostať v zabehnutých koľajách a opakovať deň po dni všetko tak ako doteraz. Tešiť sa, keď občas nastane zmena, a márne dúfať, že to už bude lepšie. Môžete naďalej nerozumieť svojim tínedžerom a myslieť si, že prišli z inej planéty.

Alebo naopak, môžete:

Vzťah s vaším tínedžerom zmeniť a toto obdobie si začať užívať. Tešiť sa z toho, že sa vám zdôverí, je k vám úprimný a autentický a navzájom si rozumiete.

Tešiť sa z toho, že sa viete spoločne dohodnúť a nemusíte sa viac vyhrážať, zakazovať, kričať, opakovať alebo prosiť.

Môžete viac porozumieť tomuto obdobiu a užívať si ho spoločne s vaším tínedžerom.

Môžete celkovo zmeniť rodinnú atmosféru a cítiť sa spokojne.

Je to na vás...

REZERVÁCIA MIESTA V KURZE
LEN ZA 350 € 175 €